Zajęcia świetlicowe odbywają się w grupach.
Świetlica to przede wszystkim miejsce spotkań, odpoczynku, zabawy, nauki oraz rozwoju zainteresowań dzieci. Dla naszych wychowanków organizujemy różnorodne zajęcia:
plastyczne,
techniczne,
teatralne,
muzyczne,
sportowe,
gry i zabawy.
Pod opieką wychowawców dzieci odrabiają zadania domowe, wykonują dekoracje świetlicowe. Uczniowie rozwijają i doskonalą swoje pasje i zainteresowania.
Wdrażamy również innowację Sprawności świetlicowe, dzięki którym dzieci uczą się samodzielności podczas zdobywania sprawności.
Godziny pracy świetlicy
Przed lekcjami: 6.45 do 7.45
Po lekcjach: 11.30 do 16.15
Plan dnia świetlicy
W godzinach 06:45 - 07:45
Zabawy według zainteresowań, gry stolikowe.
Poranek z książką - zajęcia czytelnicze.

W godzinach 11:30 - 12:30
Gry i zabawy relaksacyjne po zajęciach dydaktycznych.
Obiad
W godzinach 12:30 - 15:30
Zajęcia tematyczne prowadzone przez wychowawców w grupach według tygodniowego planu pracy.
Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu lub w salkach rekreacyjnych, boisku szkolnym.
Pomoc w odrabianiu prac domowych.
Zajęcia ukierunkowane na rozpoznawanie i rozwijanie zdolności i zainteresowań uczniów:
konkursy, quizy, zabawy dydaktyczne,
zabawy konstrukcyjne, integrujące grupę, multimedialne - Magiczny dywan, gry planszowe, malowanie, rysowanie, zajęcia czytelnicze, matematyczne, teatralne, sportowe, muzyczne, prace indywidualne i zespołowe w grupach oraz zespołach zadaniowych, zabawy dowolne w wybranych kącikach zainteresowań.
W godzinach 15:30 - 16:15
Zajęcia relaksacyjno-wyciszające. Zabawy według indywidualnych zainteresowań dzieci.

Data wytworzenia: 18.10.2023
Data opublikowania: 18.10.2023 12:09