Książka otwarta leży na biurku

Biblioteka szkolna prowadzi działalność pedagogiczno-informacyjną. Udostępnia księgozbiór uczniom, nauczycielom, rodzicom/prawnym opiekunom i pracownikom szkoły.
Księgozbiór główny biblioteki szkolnej liczy 13 900 egzemplarzy. Dysponuje ona ponadto bogatymi zbiorami audiowizualnymi oraz kilkunastoma tysiącami podręczników.
Biblioteka naszej szkoły jest w pełni skomputeryzowana, wyposażona w elektroniczny system biblioteczny w chmurze MOL NET+ firmy Vulcan. W 2020 roku uruchomiony został moduł elektronicznego udostępniania zbiorów przy pomocy czytnika kodów kreskowych.
W wyposażeniu biblioteki jest 6 komputerów z dostępem do Internetu (w tym 4 stanowiska dla czytelników), projektor multimedialny, drukarki, skaner i kserokopiarki.

W 2022 roku, dzięki uczestnictwu w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, księgozbiór został wzbogacony o nowości wydawnicze, co znacznie przyczyniło się do uatrakcyjnienia oferty biblioteki i wzrostu jej popularności, zwłaszcza wśród młodszych uczniów naszej szkoły.
Godziny otwarcia:
poniedziałek 8.00 - 13.00